Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

5 Maddede Zirkonyum Kaplama Yaptırmanın Avantajları

Zirkonyum diş yaptırmanın avantajları nelerdir? Günümüz itibariyle zirkonyum diş kaplamanın birçok avantajı vardır. Çok sayıda fayda sağladığı için birçok hasta için popüler bir seçimdir. Peki, zirkonyum kaplama yaptırmanın avantajları nelerdir? İşte 5 maddede zirkonyum kaplama yaptırmanın avantajları

  • Estetiktir
  • Dayanıklıdır
  • Uygulaması kolaydır
  • Bakım maliyeti gerektirmez
  • Kişiye özel olarak tasarlanabilir

Zirkonyum Kaplama Estetiktir 

İnsanların zirkonyum diş kaplamalarını tercih etmelerinin ana nedenlerinden biri, gülüşlerinin görünümünü iyileştirmeleri ve gerçekte olduklarından daha genç görünmelerini sağlamalarıdır. Hatta bu malzeme, dişleri sararmış veya dişleri arasında boşluk olan kişilerin gülümsemelerini geliştirerek daha özgüvenli bir yaşam sürmelerine bile yardımcı olabilir. Zirkonyum diş kaplama, gerçek dişlerden ayırt edilemeyen doğal bir görünüme sahiptir. Malzeme yarı saydamdır, bu nedenle dişin doğal olarak beyaz olduğu izlenimini vermektedir.

Zirkonyum Kaplanma Dayanıklıdır 

Zirkonyum diş kaplamaları çok dayanıklıdır. Bu da değiştirilmeleri gerekmeden yıllarca dayanabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca çatlamaya veya ufalanmaya karşı dirençlidirler ve normal ağız aşınmasına ve yıpranmasına dayanabilirler. Bundan dolayıdır ki zirkonyum kaplama söz konusu olduğu zaman karşımıza son derece uzun ömürlü olan bir malzeme çıkmaktadır.

Zirkonyum diş kaplamaları güçlü ve sağlamdır. Yani kolayca kırılmaz veya çatlamazlar. Düzgün bir şekilde bakılırsa uzun yıllar ve hatta on yıllarca sürebilirler. Zirkonyum kaplama, zirkonyum oksitten yapılmış bir diş kaplama türüdür. Doğal diş minesi ile karşılaştırılabilir bir sertliğe sahiptir. Bu, onu çok dayanıklı kılar ve çiğneme ve ısırmanın günlük aşınmasına ve yıpranmasına dayanabilir.

Zirkonyum Kaplamanın Uygulaması Kolaydır 

Zirkonyum Kaplamalar
Zirkonyum Kaplamalar Kişiye Özel Tasarlanabilir

Zirkonyum diş kaplamaları, dişlerinize yerleştirilmek için herhangi bir delme veya diş yapısının çıkarılmasını gerektirmediği için diğer kozmetik tedavi türlerine göre kolaylık sağlar. Bunun yerine, diş hekiminizin muayenehanesi tarafından önceden yapılmış bir kalıp kullanılarak mevcut dişlerinize yapıştırılır. Böylece her bir parçanın hepsi için nereye gitmesi gerektiğini tam olarak bilir. Bundan dolayı zirkonyum kaplamaların hasta konforu açısından iddialı bir yapıya sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Zirkonyum Kaplamanın Bakım Maliyeti vs Yoktur 

Diğer kaplamaların aksine, zirkonyum hiç yüksek bakım gerektirmez. Porselenlere göre çatlama ve kırılmaya karşı daha dayanıklı oldukları için ufalanma veya çatlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu da zirkonyum kaplamanın son derece ideal bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılar. Üstelik zirkonyum kaplama fiyat ve performans noktasında da başarılı sonuçlar ortaya koyar.

Zirkonyum porselenden çok daha ucuzdur. Bu nedenle aynı harika sonuçları almaya devam ederken tedavinizden tasarruf edebilirsiniz! Ek olarak, çok dayanıklı olduklarından, diğer kaplama türlerinde olduğu kadar çok değiştirmeye ihtiyacınız olmaz. Bu da zirkonyum kaplamaların önemli bir kazanımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zirkonyum Kaplamalar Kişiye Özel Tasarlanabilir 

Günümüz teknolojisi ile sadece bir günde zirkonyum diş kaplama ile gülüşünüze özel bir uyum yakalayabilirsiniz! Ağzınıza ve dişlerinize en uygun rengi ve şekli seçebileceksiniz. Böylece yeni gülümsemenizin sonucu üzerinde tam kontrol sizde olacaktır. Bu da tam olarak beklentinizi karşılayabilecek bir şekilde zirkonyum kaplamaları yaptırmanız mümkün olacaktır. Burada kişiye özel tasarım noktasında zirkonyum kaplamaların üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Zirkonyum kaplama uygulamaları onlarca yıldır kullanılmaktadır. Gülümsemenizin görünümünü iyileştirmenin hızlı ve kolay bir yolu olarak karşımıza zirkonyum kaplama çıkmaktadır. Zirkonyum, zamanla renk stabilitesi ile ön plana çıkmaktadır. Yani bir kez dişinize yapıştırıldığında, diğer materyallerin zaman içinde yapabileceği gibi renk değiştirmeyecektir. Bu, zamanla renk solması veya solma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan doğal gülümsemenizi korumanıza olanak tanımaktadır.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More