Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Çene Ameliyatı Öncesinde Yapılacaklar Nelerdir?

Çene cerrahisi son zamanlarda farklı uygulamalarıyla ön plana çıkıyor. Bu duruma dikkat çeken Dt Cenker Selçuk; çene operasyonları öncesinde yapılacaklara dikkat ediyor olmanın beraberinde önemli kazanımları getireceğine işaret ediyor. Konuya dair ayrıntılı bilgileri bizlerle paylaşan Bursa Diş Doktoru  Dt Cenker Selçuk; çene operasyonu öncesine yönelik geniş kapsamlı bilgileri de aktarıyor. İşte konuya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Çene operasyonundan önce, sürecin sorunsuz geçmesini sağlayacak bazı şeyler yapabilirsiniz. Böylece çene cerrahisinin başarılı şekilde tamamlanması noktasında da etkili çözümleri ortaya koyabilirsiniz. Mesela; doktorunuzun ameliyattan sonra daha kolay reçete yazabilmesi için tüm ilaçlarınızın ve takviyelerinizin bir listesini yazmalısınız. Her birinin neden reçete edildiğini, ne kadar ve ne zaman alacağınızı anladığınızdan emin olmanız da önemlidir.

 

Çene Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilecekler

 

Çene ameliyatı öncesinde dikkat ediyor olmanız beraberinde önemli kazanımları getirecektir. Şeker hastasıysanız, iyileşme döneminde hastalığı nasıl ele alacağınız konusunda doktorunuza danışmalısınız. Birçok şeker hastası, çene ameliyatından sonra günde birkaç kez insülin iğnesine ihtiyaç duyar.  Bu durumu hekiminize bildiriyor olmanız, daha sağlıklı bir şekilde operasyonun tamamlanmasını mümkün kılarsınız.

Çene Ameliyatı
Çene Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilecekler

Ameliyattan önce cerrahınız tarafından gözden geçirilebilmesi için tüm röntgenlerin, BT taramalarının ve diğer tanı görüntülerinin kopyalarına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Ameliyattan en az 48 saat önce terlememe veya yormama neden olabilecek her türlü fiziksel aktiviteden kaçınmanız da her zaman önerilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında olmadan önce, cerrah sizinle işlem hakkında konuşacak ve olabilecek tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

 

Bursa’da Çene Cerrahisi Konusunda Dikkat Edilecekler

 

Çene cerrahisi tüm şehirlerde olduğu gibi Bursa’da da etkili bir düzeyde gelişim göstermektedir. Çene cerrahisi Bursa hekimleri söz konusu olduğu zaman karşımıza uluslararası standartlarda işlem yapabilen hekimler de çıkmaktadır. Bursa’da çene cerrahisi konusunda bir işlem yaptıracaksanız mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecine dahil olmanız önerilmektedir. Böylece tam olarak beklentinizi karşılayabilecek bir şekilde operasyon geçirmeniz de mümkün olacaktır.

Şayet daha önceden tanısı konuşmuş bir sağlık probleminiz varsa bu durumu doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir. Mesela daha önceden bir alerji hikayeniz gelişmişse ya da kanama problemleriniz varsa bu durumları çene cerrahisinden önce bildirmenizde fayda vardır. Ayrıca daha önce diş tedavisi yaptırırken herhangi bir şekilde bayılma sorunu vs yaşamışsanız da bu durumu mutlaka hekiminize bildirmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan çene cerrahisi alanında operasyonunuz başarılı bir şekilde tamamlanacaktır!

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More