Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişlerimizi düzenli fırçalamamıza bakım yapmamıza rağmen, gün içinde yediklerimiz içtiklerimiz dişlerimizin sararmasına sebep olabilir. En çok gülüşlerimizi etkileyen dişlerimiz, ne kadar beyaz olursa gülüşlerimiz de o kadar güzel olacaktır. Evde doğal yöntemler kullanarak düzenli uyguladığımızda daha beyaz dişlere sahip olmak mümkün oluyor. Bu yöntemlerle, dişlerin 4-6 tona kadar beyazladığı görülüyor. Çok sararmış dişlere sahipsek, diş doktoruna başvurarak dişlerimizi temizletebilir, gerekli bakımları yaptırabiliriz. Aynı zamanda, diş beyazlatmak için özel olarak tasarlanmış diş macunları veya ağız bakım sularını da kullanabiliriz.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Daha beyaz dişlere sahip olmanın en temel kuralı günde en az 2 kez dişlerimizi fırçalamaktır. Bu beyaz dişler için altın kuraldır ve ne kadar beyazlatma yöntemi denersek deneyelim diş fırçalama alışkanlığımız yoksa hiçbir yararı olmayacaktır.

Dişlerimizi düzenli olarak fırçalıyorsak, evde doğal yöntemlerle diş beyazlatma yöntemlerini deneyebiliriz. Bunların en çok bilineni karbonat ve elma sirkesi ile yapılan diş beyazlatma işlemidir. Elma sirkesi, ağız içinde bulunan bakterileri yok eder ve karbonat ile birleştiğinde beyazlaştırıcı bir etki gösterir. Bu karışımı dişlerinize uygulamak için 1 çay kaşığı karbonat ve birkaç damla elma sirkesini macun kıvamına getirdikten sonra diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Hassas diş etlerine sahipseniz, limon kullanmadan sadece karbonat ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

Daha etkili ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız; karbonat, elma sirkesi ve tuzu karıştırarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Karbonat ve elma sirkesine tuz da eklenince diş lekelerini gidermek daha kolay hale geliyor.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Muz; potasyum, magnezyum ve manganez içerdiğinden, diş beyazlatma yöntemi olarak kullanılır. Temiz dişlerinizi 2 dakika boyunca muz kabuğu yardımıyla ovun ve daha sonra dişlerinizi macun yardımıyla fırçalayın. Bu işlemi her fırçalamadan önce yapabilirsiniz.

İlgili Link: Emax Diş Kaplama Nasıl Yapılır

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More