Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Diş Sararmalarını Önlemenin Yolları

Günlük hayatta insanlar karşısında etkili bir izlenim bırakmak istiyorsak, dişlerimiz bu noktada çok etkilidir. Şüphesiz ki etrafa gülerken, gülüşümüzün kusursuz olmasını isteriz ve elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırızdır. Tahmin edeceğiniz gibi diş sararmalarını giderecek en önemli şey sigara, çay ve kahve tüketimi gibi alışkanlıklardan vazgeçmektir. Eğer bu alışkanlıklardan vazgeçemiyor ama yine de dişlerinizin bembeyaz görünmesini istiyorsanız, diş beyazlatma yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Diş Sararması Nasıl Olur

Ağız sağlığı beden sağlığımız açısından da oldukça önemlidir. Bu nedenle diş sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Bu bizim hem ruhen kendimizi iyi hissetmemize hem de diş hastalıklarından kaynaklı şiddetli ağrılardan kurtulmamıza sebep olacaktır.

Tatlı yiyecekleri çok seviyor ve vazgeçemiyorsak, dişlerimizi fırçalayacak durumda değilsek mutlaka ağzımızı çalkalamalıyız. Evde kendi imkânımızla karbonat ve tuzla gargara yapabiliriz. Bu işlem dişlerimiz üzerinde bulunan bakterileri yok edecektir. Diş aralarında kalan bakterileri temizlemek içini diş ipi kullanımı da diş sararmalarının önüne geçmek için etkili olacaktır.

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

Doktor Ziyaretleri

Aslında diş sağlığımız için en önemli nokta düzenli olarak yapacağımız doktor ziyaretleri olacaktır. Ne kadar düzenli diş fırçalayıp, dişlerimize sağlıklı baktığımızı düşünsek de görmediğimiz bir nokta da problemle karşılaşabiliriz. Düzenli kontrollerimiz bu problemlerin zamanında teşhis edilip, tedavi sürecini olumlu yönde etkilemesini sağlayacaktır.

İlgili Link : Diş Beyazlatma Zararlı mı

Yeteri kadar su tüketmemiz dişlerde sararmaya yol açtığı gibi içtiğimiz sularda bulunan fazla florür de dişlerin sararmasına yol açmaktadır. Gereksiz antibiyotik kullanımı da dişlerin sararmasına yol açmaktadır. O yüzden gerekmedikçe bu ilaçları tüketmemeliyiz. Bu durumlarda beyazlatma işlemi yapsak bile etkili olmamakta ve farklı tedavi yöntemleri gerektirmektedir.

Sararmış dişlerin beyazlatılabilmesi için en etkili yöntem, diş beyazlatma tekniğidir. Estetik bir gülüşe sahip olmak istiyor ve dişlerinizin renginden kaynaklı psikolojik çöküntü içerisindeyseniz siz de diş yapınıza uygun beyazlatma diş tekniğini kullanabilirsiniz.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More