Dental Sağlık

Emax Diş Kaplama Kimler İçin Uygundur

Emax Diş Kaplama Kimlere Yapılır

Emax Diş Kaplama Kimler İçin Uygundur

Emax diş kaplama son zamanlarda en çok merak edilen cerrahi yöntemlerden birisidir. Aslında etrafımızda gördüğümüz ve gülüşleri ve dişleri muntazam olan çoğu kişi bu yöntemi kullanıyor. Özellikle de televizyonlarda görülen ünlülerin pek çoğu bu yöntemi yaptırmıştır. Daha çok estetik kaygılarla tercih edilen bu yöntem kısa süreli bir işlemdir. En çok ön dişler için uygun görülüyor. Bunun belirli sebepleri vardır.

Emax Diş Nasıl Yapılır?

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

Emax yönteminin en çok ön dişler için yapılmasının nedeni bu yöntemin arka dişler için çok dayanıklı olarak kabul edilmemesidir.

Zirkonyum ya da implant gibi yöntemlerden farklı olarak bu yöntem daha çok dişlerin görünümünü değiştirmek için kullanılıyor. Sağlıksız ya da çürük bir diş için bu yöntem seçilmiyor. Çünkü tedavi edici bir yöntem değildir. Sadece dişlerin daha muntazam ve beyaz görünmesi için yapılıyor. Uygulamanın doğal görünmesi de seçilen renge bağlıdır.İlgili Link : Emax Diş Kaplama Nasıl Yapılır

Emax Diş Renkleri

Emax diş kaplama genel olarak beyaz kaplama yöntemiyle yapılıyor. Bunun için seçilen emax adlı madde, kaplama konusunda en çok tercih edilen maddelerden birisidir. Bu madde bembeyaz renkte uygulanabilir. Ama doktor hasta için emax yöntemini uygun görürse renk seçimi konusunda diğer dişler ile uyumlu bir renk uygulayabilir. Dişleri daha doğal görünmesi için beyazın farklı tonları tercih edilebiliyor. Amaç daha sağlıklı ve düzgün görünen dişler olduğu için renk de buna göre seçilebilir.

Emax Diş Ömrü

Emax kaplamalar arka dişler için tercih edilmese de aslında on yıla kadar dayanıklı olduğu kabul ediliyor. Herhangi bir sorun yaşanmazsa ve diş sağlığına dikkat edilerek günlük bakım aksatılmazsa bu emax diş kaplama on yıldan fazla da dayanabilir. Yaptırdıktan sonra doktorun hasta için önereceği antiseptik bir ağız bakım suyunu düzenli olarak kullanır ve dişlere iyi bakılır ise herhangi bir sorun yaşanmaz.

Emax Diş Uygulaması

Emax kaplama yönteminin hasta için uygun olup olmadığına ancak doktor karar verebilir. Görünümünden rahatsız olunan ön dişler için doktora danışmak gerekir. Daha sonra doktor gerekli incelemeler yaparak dişin yapılıp yapılamayacağına karar verir. Rengi ya da çarpıklığından rahatsız olduğunuz dişleriniz üzerinde emax kaplama malzemesi uygulanır ve hasta da daha sağlıklı görünen bir diş yapısına sahip olur.

Emax Kaplama Fiyatları

Emax Diş Kaplamayı Nerede Yaptırabilirsiniz?

Bugün en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olduğu için hemen her diş hekimi bu uygulamayı yapmaya başlamıştır. Yetkili ve deneyimli bir diş hekimiyle görüşerek hastalar bu uygulamadan yararlanabilir. Rahat rahat gülmek ve konuşmak için ve sosyal ortamlarda daha iyi hissetmek için ağzın ve dişlerin de güzel görünmesi istenebilir.

Emax Kaplama Fiyatları

Emax diş kaplama fiyatları bazı etkenlere göre belirleniyor. Öncelikle ne kadarlık bir bölgeye ve kaç diş üzerine yaptırmak istediğiniz önemlidir. Fiyatların belirlenmesindeki en önemli konu budur. Daha sonra hekim hasta için bir fiyat öngörecektir.

Hasta da ona göre bir karar verebilir. Oldukça kısa süren ve acısız olan bu uygulama sonucunda hastanın kendine güveni artabilir. Çünkü ağız ve dişlerin görünümü insanlar için en önemli konulardan birisidir. Onlar ne kadar iyi görünürse insanlar de o kadar rahat ve kendinden emin olabilir. Emax kaplama yöntemi de bu konuda yardımcı olabilir. 

Exit mobile version