Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Emax Diş Kaplama Nasıl Yapılır

Emax diş kaplama son yıllarda çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Emax adı verilen kaplama malzemesi kalitesi ve iyi görünümü dolayısıyla tercih ediliyor. Ancak bu malzeme daha çok ön dişler için kullanılıyor. Arka dişler için kullanılması hekimler tarafından tavsiye edilmiyor.

Bunun nedeni ise arka dişler için emaxın dayanıksız olarak kabul edilmesidir. Açıkça belirtmek gerekiyor ki bu malzeme aslında tamamen estetik amaçlar için kullanılıyor. Eğer dişlerinizde bunun dışında bir sağlık problemi varsa öncelikle onu çözmeniz gerekiyor. Ama eğer sorun bu değilse ve dişleriniz sağlıklı olsa bile renk ve görünümünden rahatsızsanız emax kaplamayı düşünebilirsiniz. 

Emax Diş Nasıl Yapılır?

Emax diş yaptırmak istiyorsanız önce doktorunuzla görüşmelisiniz. Bazı hastalar için bu yöntem uygun görülmeyebilir. Diş hekiminiz dişlerinizi ve çene yapınızı inceledikten sonra karar verir. Yöntem daha çok estetik amaçlarla tercih edildiği için öncelikle öndeki kaç dişinize ve ne kadarlık bir bölgeye yaptırabileceğiniz konusunda bir karar vermelisiniz.

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

Emax diş kaplama yöntemi ile dilediğiniz kadar bir bölge kapatılıp çok daha güzel görünen dişlere ve güzel bir gülüşe sahip olmak mümkündür. Televizyonda gördüğünüz çoğu kişi bu yöntemi kullanıyor. Özellikle sanatçılar, dizi ve film oyuncuları bu yöntemle kusursuz dişlere sahipmiş gibi görünebiliyor. Siz de bu görüntüye kavuşmak isterseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz. 

Emax Diş Renkleri

Emax porselene benzeyen bir kaplama malzemesi olduğu için genellikle beyaz olması tercih edilir. Ama diğer dişlerinizin rengi beyaza yakın ve tam beyaz değilse ön dişlerinizin bembeyaz olması doğal olmayan bir görüntü yaratabilir. Bu yüzden bu kaplama malzemesinin beyazın farklı tonlarında da yapılabileceğini belirtmek gerekiyor. Yani dilediğiniz renkte emax diş kaplama yaptırabilirsiniz. Bu tamamen doktorunuzun ve sizin tercihlerine bağlıdır.  

Emax Diş Ömrü

Her ne kadar arka dişler için dayanıksız kabul edilse de aslında emax kaplamaların ömrü kısa değildir. Yaptırdıktan sonra doktorunuzun temizleme talimatlarını yerine getirmelisiniz. Günlük diş fırçalama ve antiseptik ağız bakım suyu kullanma gibi işlemleri ihmal etmemelisiniz. Eğer bunları ihmal etmez ve dişlerinize iyi bakarsanız kaplama dişlerinizin ömrü neredeyse on yıla kadar uzayabilir. Düzenli doktor kontrollerini de ihmal etmemelisiniz.

Emax Kaplama Fiyatları

Emax diş kaplama fiyatları konusunda farklı görüşler mevcuttur. Son yıllarda çok tercih edilmesi nedeniyle size farklı fiyatlar önerilebilir. Bugün hemen her diş hekimi bu yöntemi başarılı bir şekilde uygulayabiliyor. Ama önerimiz mutlaka yetkin ve deneyimli bir diş hekimine başvurmanızdır.

Neden Diş Kaplama?

Emax kaplama yöntemi ile dişlerdeki hem renk hem de görüntü bozukluğu tercih edilebiliyor. Dişleriniz sağlıklı olduktan sonra böyle yöntemlere ihtiyaç olmadığını düşünebilirsiniz. Ama dişlerinin görüntüsünden rahatsız olanlar için bu çok ciddi bir sorundur. Konuşurken ya da gülerken rahatsız olmak insanların sosyal hayatına ket vurur.

Kendine güvenli olmasını da engeller. Bu yüzden mutlaka ağız ve diş estetiği ile ilgili uygulamalara başvurmak gerekir. Rahat bir şekilde konuşup gülmek ve kendinizi daha iyi hissetmek için kaplama yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece ağzınızın ve dişlerinizin görünümüne güvenebilirsiniz. Bu güven kendinize olan güveniniz de arttırır ve her türlü ortamda çok daha rahat etmenizi sağlar. 

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More