Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Emax Diş Kaplama Nedir

Televizyonlarda gördüğümüz oyuncu ve sanatçıların bembeyaz dişleri hep merak uyandırıyor. Diş sağlığına dikkat etmek bazen dişlerimizle ilgili bütün sorunları çözmeyebilir. bembeyaz ve inci gibi dişlere sahip olmak isterseniz emax diş konusunda da bir araştırma yapabilirsiniz. Bu yöntemle sizin dişleriniz de sanatçılarınki gibi kusursuz görünebilir. Özellikle bir türlü çözülemeyen sararma konusunda emax diş kaplama oldukça etkili bir çözümdür. 

Emax Diş Nasıl Yapılır?

En önde yer alan kesici dişlerin nasıl göründüğü önemli bir problemdir. Bu dişlerin çok daha iyi görünmesi için yapılan uygulamalardan en yaygın olanı kaplama yöntemidir. Önemli olan nokta bu dişlerde herhangi bir sağlık problemi varsa bu yöntemin önerilmediğidir. Emax yöntemi diş sağlığından çok estetik olarak uygun görülen bir tedavidir.

Yani dişlerinizi iyileştirmez, sadece sağlıklı olsa bile görünümünden rahatsız olunan dişler için uygundur. Arka dişler için de önerilmiyor. Çünkü bu yöntemle dişler çok iyi görünse bile emax diş kaplama çok uzun süre kullanılabilecek dayanıklı bir yöntem değildir. Yöntem uygulanırken ön dişler kaliteli bir malzeme olan emaxla kaplanıyor ve dişlerin çok daha güzel görünmesi sağlanıyor.  

Kimler Emax Diş Kaplama Yöntemini Tercih Eder?

Emax diş kaplama yöntemine en çok başvuran grup kadınlardır. Ağız ve dişlerin görünümüne ekstra özen gösteren ve çok daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen bütün kadınlar bu yönteme başvuruyor.

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

Bu yöntemin uygulanması konusunda hasta ve diş hekimi birlikte karar veriyor. Hasta istese bile bazen dişler buna uygun olmayabiliyor. Bu yüzden mutlaka yetkin ve deneyimli bir diş hekimi ile uygulanması tavsiye ediliyor. 

Emax Diş Kaplama Nasıl Temizleniyor?

Yöntem uygulandıktan sonra kaplanan dişler için önerilen bir antiseptik bir sıvının kullanılması gerekiyor. Uygulamadan sonra dişlere özen göstermek gerekiyor. Bu sayede dişler çok daha uzun bir süre beyaz ve sağlıklı görünebiliyor. Fırçalama ve günlük bakımın aksatılmaması gerekiyor. Yoksa kaplama dişlerinizi ve diğer sağlıklı dişlerinizi kaybetme olasılığı bulunuyor. İlgili Link : Emax Diş Kaplamanın Avantajları

Rahat Rahat Gülebilmek İçin

Emax diş kaplama yöntemi ile ön dişlerinizde yer alan herhangi bir çarpıklık ya da renk değişikliği sorunu çözülebiliyor. Dişlerinize iyi bakarsanız bu yöntem uzun bir süre etkili olabiliyor. Diş sağlığı için diş bakımının düzenli yapılması gerekiyor.

Dişlerde yer alan en ufak sorun bile gülerken herkesi rahatsız edebiliyor. Dişlerinden çekinen kişiler rahat bir şekilde konuşup gülemiyor. O yüzden eğer ön dişlerinizde sizi rahatsız eden bir sorun varsa siz de bu yöntemi düşünebilirsiniz.

Emax Diş Ömrü

Emax Diş 
Emax Diş Nasıl Yapılır?

Emax Diş Renkleri

Emax diş kaplama genel olarak beyaz renk tercih edilerek yapılsa da aslında farklı renkleri de mevcuttur. Bu yöntemin doğal görünmesi için diğer dişlerinizin rengine uygun bir renk tercih edilir. Ne kadarlık bir alanının kaplama yapılacağına bağlı olarak diğer dişlerle uygun bir renk seçilebilir. 

Emax Kaplama Fiyatları

Emax kaplama yönteminin fiyatı kaç dişe yapılacağına ve ne kadarlık bir alana yapılacağına göre değişir. Sorunlu görülen ön diş yüzeylerinin ne kadarlık bir kaplamaya ihtiyaç duyduğu belirlenir. Daha sonra bu belirlemeye göre bir fiyat verilir. Günümüzde çoğu diş hekimi tarafından uygulanan bu yöntemi yaptırmak için deneyimli bir diş hekimi seçilmesi gerekir. 

E-Max Kaplamaların Avantajları

Günümüzde estetik diş hekimliği uygulamaları isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de emax kaplama ile zirkonyum kaplama arasındaki farktır. Genellikle çürük veya başka bir nedenle dişin kurtarılamadığı durumlarda diş yüzeyini kaplamak ve dişi kurtarmak için kaplama tedavisi uygulanır. Ancak diş kaplama işlemleri sadece sağlık nedenleriyle değil aynı zamanda daha estetik bir görünüm elde etmek için de tercih edilmektedir. Diş kaplama uygulamaları farklı malzemeler kullanılarak yapılabilmektedir.

Zirkonyum ve E-Max Kaplama Diş Nedir?

Emax kaplamalar metal kullanılmadan dayanıklı seramikler kullanılarak sağlanmaktadır. Cam seramik, yüksek dayanıklılık için seramik malzemeyi güçlendirmek için kullanılır. Emax kaplama, estetik diş uygulamaları için yaygın olarak kullanılan bir kaplama yöntemidir. Emax kaplamalar, mükemmel estetik ve dayanıklılıkları nedeniyle estetik diş hekimliği alanında hızla popülerlik kazanmaktadır.

Emax kaplamalar genellikle ön kuron ve kaplama uygulamaları için uygundur. Arkadaki kısa köprü için de Emax yöntemini kullanabilirsiniz. Zirkonyum kaplama orijinal olan diş görünümüne en yakın yöntemdir. Dişlerde farklı renkleri ortadan kaldıran bir tedavidir.

Diş tedavisinde çok önemli bir yer tutan Emax kaplama, cam seramikte daha dayanıklı ve fırınlanmış metal içermeyen estetik bir porselendir. Porselen kaplama, insan vücudu için en ham ve zararsız kaplama bileşenlerinden biridir. Emax kaplamada metal alt yapı kullanılmamaktadır. Alt yapı olarak cam destekli porselen kullanılması hastalarda alerjik reaksiyon riskini azaltır. Metal içermeyen estetik seramik, ağızda metal kokusu ve kötü tadı engeller.

E-Max Kaplama
E-Max Kaplamaların Avantajları

Emax Veya Zirkonyum Diş Yaptırmalı Mıyız?

Hasta için en uygun olan ve faydayı en üst düzeye çıkaran yöntemin seçilmesi önemlidir. Porselen ve zirkonyum kaplamalar günümüzde en sık kullanılan diş kaplamalarından biridir. Alternatif olarak ön kesici dişler için emax kaplama yöntemi tercih edilebilir. Sağlık ya da kozmetik kaygılarla yapılabilecek diş kaplama tedavisinde zirkonyum, porselen ya da emax diş ikameleri tercih edilerek kurtarılamayan ya da kaybedilen dişler yerine konabilir. Diş kaplama uygulamaları insanlara doğal ve sağlıklı görünmeleri için önemli faydalar sunmaktadır.

Emax Kaplama ile Zirkonyum Arasındaki Farklar

Zirkonyum ve emax porselen kaplamanın sağlık ve estetik açısından farklı avantaj ve dezavantajları vardır. Emax kaplama ile karşılaştırıldığında zirkonyum kaplama daha güçlü ve sağlam bir yapıya sahiptir. Ancak geçirgenlik ve görünüm açısından emax kaplamanın görüntüsü daha estetik ve doğaldır. Arka dişler için zirkonyum kaplama daha etkili iken ön dişler için emax kaplama çok daha uygundur. Diş kaplamalarının tedavisinde kullanılacak yöntem hastaya özel bir değerlendirmeden sonra belirlenmelidir.

Zirkonyum ve emax kaplamaların ışık geçirgenliği metal destekli kaplamalara göre daha yüksektir. Bu özelliği sayesinde diş etlerinde koyu renk oluşumunun önüne geçmek mümkündür. Aynı şekilde emax ve zirkonyum kaplamalar da orijinal görünüme yakın olma ve olası diş renklenmelerini ortadan kaldırma avantajına sahiptir. Emax, dişlerdeki kötü görünümlerin giderilmesinde oldukça etkili bir yöntem olduğundan, genellikle çeşitli diş yaralanmaları veya zamanla oluşan diş kusurlarını kapatmak için kullanılır. Dişe uygulanacak kaplama tipi hastaya özel belirlenir.

E-Max Kaplama
E-Max Kaplama ile Zirkonyum Arasındaki Farklar

Emax Kaplama Ömrü

Emax porselen kuronlar çok fazla özen ve dikkat gerektirir. Bu hassas çalışma dişlerin hazırlanması ile başlar ve porselen dişler yapıştırılana kadar devam eder. Yarı saydam olduklarından, farklı renkte bir yapıştırıcı kullanmak bile genel sonucu olumsuz etkileyebilir. Bir bağlayıcıda kullanılan her bir çimento büyük bir özen ve takip gerektirir. Yani cam porselenin yapıştırma malzemesi zirkon ve metal porselenden farklıdır.

Yapısı çok doğal ve şeffaf olduğu için diş rengindeki bir değişikliği yansıtmak hastalara zarar verebilir. Örneğin kanal tedavisi dişlerde renklenme varsa veya hastanın dişleri çok koyu ise zirkon veya şeffaf beyazlatma tercih edilmeli ve beyazlatma sonrası işleme başlanmalıdır. Diğer bir dezavantajı ise kayıp dişlerin ağzında köprü olarak kullanımının sınırlı olmasıdır. Bu arada dişlerin ömrü 5 yılda bir muayene edilir ve hastanın ağız bakımına göre ortalama 10-20 yıl civarında değişir.

Emax Kaplamanın Avantajları

Emax kaplamanın en önemli avantajı doğal diş benzeri yapısıdır. Işığı geçirme özelliği ve kendi diş eti ve dişlerinizle uyumlu yapısı sayesinde güzel bir gülüşe sahip olmanızı sağlar. Pürüzsüz yüzeyini ve rengini uzun yıllar koruyan Emax kaplamalar herhangi bir solma veya renk atma sorununa neden olmaz. Emax kaplama uygulamanın en büyük avantajlarından biri metal alerjisi nedeniyle astar yapamayan hastaların rahatlıkla tercih yapabilmesidir.

Emax Kaplama
Emax Kaplamanın Avantajları

E-max Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

Diş tedavi yöntemleri sürekli gelişmektedir. Emax kaplama yeni nesil estetik diş kaplama tedavileridir. Özellikle ön dişlerle ilgili estetik kaygısı olan hastalarda ön dişlerin görünümünü düzeltmek için kullanılır. Emax kaplama bu anlamda kullanılan en çok tercih edilen kaplamadır. Uzman diş doktoru tarafından uygulanır. Bu tedavinin kullanılmasının nedeni, çiğneme ve parçalama sırasında kesici dişlerin güçlenmesidir.

Ön dişlere uygulandığında dayanıklılığı artırır. Bu tedaviye diş hekimi tarafından karar verilmelidir. Ön dişler bu tedaviye uygun olmalıdır. Emax kaplama işlemi uzun yıllardır yapılmaktadır. Emax,  gülüş tasarımı tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir kaplama ve tedavi yöntemi olan Estetik Maximum’un kısaltmasıdır.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More