Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Emax Diş Kaplama Nedir

Televizyonlarda gördüğümüz oyuncu ve sanatçıların bembeyaz dişleri hep merak uyandırıyor. Diş sağlığına dikkat etmek bazen dişlerimizle ilgili bütün sorunları çözmeyebilir. bembeyaz ve inci gibi dişlere sahip olmak isterseniz emax diş konusunda da bir araştırma yapabilirsiniz. Bu yöntemle sizin dişleriniz de sanatçılarınki gibi kusursuz görünebilir. Özellikle bir türlü çözülemeyen sararma konusunda emax diş kaplama oldukça etkili bir çözümdür. 

Emax Diş Nasıl Yapılır?

En önde yer alan kesici dişlerin nasıl göründüğü önemli bir problemdir. Bu dişlerin çok daha iyi görünmesi için yapılan uygulamalardan en yaygın olanı kaplama yöntemidir. Önemli olan nokta bu dişlerde herhangi bir sağlık problemi varsa bu yöntemin önerilmediğidir. Emax yöntemi diş sağlığından çok estetik olarak uygun görülen bir tedavidir.

Yani dişlerinizi iyileştirmez, sadece sağlıklı olsa bile görünümünden rahatsız olunan dişler için uygundur. Arka dişler için de önerilmiyor. Çünkü bu yöntemle dişler çok iyi görünse bile emax diş kaplama çok uzun süre kullanılabilecek dayanıklı bir yöntem değildir. Yöntem uygulanırken ön dişler kaliteli bir malzeme olan emaxla kaplanıyor ve dişlerin çok daha güzel görünmesi sağlanıyor.  

Kimler Emax Diş Kaplama Yöntemini Tercih Eder?

Emax diş kaplama yöntemine en çok başvuran grup kadınlardır. Ağız ve dişlerin görünümüne ekstra özen gösteren ve çok daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen bütün kadınlar bu yönteme başvuruyor.

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

Bu yöntemin uygulanması konusunda hasta ve diş hekimi birlikte karar veriyor. Hasta istese bile bazen dişler buna uygun olmayabiliyor. Bu yüzden mutlaka yetkin ve deneyimli bir diş hekimi ile uygulanması tavsiye ediliyor. 

Emax Diş Kaplama Nasıl Temizleniyor?

Yöntem uygulandıktan sonra kaplanan dişler için önerilen bir antiseptik bir sıvının kullanılması gerekiyor. Uygulamadan sonra dişlere özen göstermek gerekiyor. Bu sayede dişler çok daha uzun bir süre beyaz ve sağlıklı görünebiliyor. Fırçalama ve günlük bakımın aksatılmaması gerekiyor. Yoksa kaplama dişlerinizi ve diğer sağlıklı dişlerinizi kaybetme olasılığı bulunuyor. İlgili Link : Emax Diş Kaplamanın Avantajları

Emax Diş Nasıl Yapılır?

Rahat Rahat Gülebilmek İçin

Emax diş kaplama yöntemi ile ön dişlerinizde yer alan herhangi bir çarpıklık ya da renk değişikliği sorunu çözülebiliyor. Dişlerinize iyi bakarsanız bu yöntem uzun bir süre etkili olabiliyor. Diş sağlığı için diş bakımının düzenli yapılması gerekiyor.

Dişlerde yer alan en ufak sorun bile gülerken herkesi rahatsız edebiliyor. Dişlerinden çekinen kişiler rahat bir şekilde konuşup gülemiyor. O yüzden eğer ön dişlerinizde sizi rahatsız eden bir sorun varsa siz de bu yöntemi düşünebilirsiniz.

Emax Diş Ömrü

Emax Diş Renkleri

Emax diş kaplama genel olarak beyaz renk tercih edilerek yapılsa da aslında farklı renkleri de mevcuttur. Bu yöntemin doğal görünmesi için diğer dişlerinizin rengine uygun bir renk tercih edilir. Ne kadarlık bir alanının kaplama yapılacağına bağlı olarak diğer dişlerle uygun bir renk seçilebilir. 

Emax Kaplama Fiyatları

Emax kaplama yönteminin fiyatı kaç dişe yapılacağına ve ne kadarlık bir alana yapılacağına göre değişir. Sorunlu görülen ön diş yüzeylerinin ne kadarlık bir kaplamaya ihtiyaç duyduğu belirlenir. Daha sonra bu belirlemeye göre bir fiyat verilir. Günümüzde çoğu diş hekimi tarafından uygulanan bu yöntemi yaptırmak için deneyimli bir diş hekimi seçilmesi gerekir. 

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More