Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Hollywood Smile

Dental Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı

Daha dikkat çekici bir dudak, daha güzel bir gülüş ve de daha ilgi çekici bir yüz için sadece ihtiyacınız olan şey Hollywood Smile ismi verilen yeni uygulama yöntemidir.

Dişlerinizde az bir aşındırma ile veya hiçbir aşındırma işlemi gerekmeden yapılan Lamina Vener ismi ile verilen uygulama, daha estetik bir görünümlü dişlere kavuşmanızı sağlayabiliyor. Bu uygulama yöntemi ile dişleriniz oldukça ideal bir görünümlü dişlere kavuşacak, bu durumda ise hem dudaklarınızı, hem gülüşünüzü hem de baştan aşağıya yüzünüzü değiştirip, yenileyecek bir uygulama olarak düşünülebilir.

Hollywood Smile Nasıl Uygulanır?

Lamine yöntemi ile gülüşünü yenileyip, değiştirmek isteyenlerin merak ettiği durum ise ileride bu görüntüden sıkılıp, bıkma ihtimalidir. Bu konuda, bu ihtimal söz konusu ise daha ilk baştan önemli bir karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü lamine uygulamasında iki yöntem uygulanmaktadır. Birincisi porselen lamine yöntemidir. Diş üstüne yapıştırılan porselenlerin çıkarılma işlemi oldukça zor bir husustur. İlgili Link: Kompozit Dolgu (Bonding) Nedir

Fakat bu duruma ek bir seçenek olarak kompozit lamine de söz konusu olabilmektedir. Kompozit lamineler de zaman içinde renk değişimi ortaya çıkabiliyor. Fakat bu durumdan sıkılırsanız da diş üstünden sökülebiliyor. Bu nedenle tercihinizi kendiniz belirlemelisiniz.
İlgili Link: Ağız Kokusu Doğal Tedavi Çözümleri Nelerdir

Lamine Uygulama Aşamaları

Lamine yöntemi uygulandıktan sonra ilk olarak fotoğrafınız çekilecek çene yapınız ve diş yapınız ortaya çıkarılacaktır. Aynı zamanda alınan ölçüler ile beraber modelleme yapılacaktır. Kişilerin yüz, dudak ve diş oranları doğrultusunda bilgisayar teknolojileri kullanarak bir tasarım uygulanacaktır. Bu duruma göre ideal diş formu ve boyutları belirlenmiş olacaktır. Sonraki aşamada elde edinilen veriler, yani kişinin ilk fotoğrafları ile sonrasında elde edinilen elektronik veriler teknisyene ulaştırılmaktadır. Bu durumda alçı modeller ile hastanın dişlerinin prototipleri hazırlanmaktadır.

Prototipler hazır olduğunda kişinin ağzına uygulanması ile hastanın sonuç olarak nasıl bir görünüme kavuşması belli oluyor. Bütün bu işlemler sadece 7 ve 10 gün arasında gerçekleşmektedir. Oldukça kısa bir sürede yeni yüzünüz ve gülümsemeniz ayarlanarak uygulama yöntemi yapılmaktadır.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More