Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

İmplant Diş Tedavisi

İmplant diş tedavisi genel olarak bakıldığında yaklaşık üç ay süren bir tedavidir. Tedavinin ilk aşamasında implant cerrahi uygulama ile hastanın çene kemiğine yerleştirilir. Lokal anestezi kullanılarak hastanın diş eti kesilir.

Diş etinin içerisinde bulunan çene kemiği uygun diş aleti kullanılarak açılır. İmplant kemiğe yerleştirilir ve diş etine dikiş atılır. İşlemden bir hafta diş etindeki dikişler alınır. İmplantın çene kemiği ile kaynaşması yaklaşık üç ay sürmektedir. Üç ay sonunda yeterli kemik oluşumu gözlenirse implant üstü protez yerleştirilir ve implant tedavisi tamamlanır. 

İmplant Diş Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İmplant diş yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterlere dikkat edildiği süre uzun yıllar sorunsuz bir şekilde sabit protezi kullanabilirsiniz. İşlem uygulandıktan sonra sigara ve alkol gibi ürünlerin iyileşme süresince kullanılmaması gerekir. Dikişlerin enfeksiyon kapmaması için temizliğine dikkat edilmesi gerekir.

Dental Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı

Bir hafta boyunca her yemekten sonra dikişlerin üzeri fırçalanmalıdır. Anestezi işlemi uygulandığı için işlemden sonraki en az iki saat herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Çene bölgesindeki uyuşukluk hissi tam anlamı ile gitmeden yemek yemek tavsiye edilmez.İlgili Link : İmplant Diş Pahalı Mıdır

İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş fiyatları belirlenirken dikkate alınan bazı noktalar vardır. İmplant dişin uygulandığı semt, diş hekiminin ücreti, kullanılan implant markası, implantın yapıldığı dönemdeki kur fiyatları ve yapılacak implant sayısı dikkate alınır. İmplant modelleri genellikle yurt dışından ithal edildiği için kur fiyatlarından etkilenir.

Bu nedenle maliyetleri genellikle yüksektir. İmplant uygulamasının yapıldığı polikliniğin bulunduğu semt fiyatları etkiler. Aynı marka implant kullanılsa da farklı fiyat ile karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle fiyat ve sertifikalı diş hekimi araştırması yapmadan implant yaptırmak tavsiye edilmez.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More