Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Ön Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ön dişlerin eksikliği estetik görünüm noktasında önemli bir sorundur. Bundan dolayı da bu tarz sorunların etkili bir düzeyde giderilmesi önem kazanmaktadır. Ön diş dolgusu tam da bu noktada devreye girmektedir. Peki, ön diş dolgusu nasıl yapılır? Estetik kazanım noktasında oldukça iddialı olan ön diş dolgusu fiyatları ne kadardır? İşte ayrıntılar!


Ağzımızın temel parçası olan dişlerimiz hayat boyu besinleri çiğnememizde ve güzel bir gülüş için bize gereklidir. Dişlerimizin temizliğini ve bakımını doğru ve düzenli bir şekilde yapmadığımız takdirde pek çok sorunla karşılaşırız. Bunlar genel olarak diş çürükleri, diş kaybı ve apse gibi sorunlardan oluşmaktadır. Diş çürükleri genellikle ağızda kötü koku, diş kaybı, ağrı ve kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.

Diş çürükleri her dişte görülebilir. Bazılarında ise ön dişlerde bulunmaktadır. Çürük dişinizin küçük bir bölümündeyse dolgu tedavisi yapılabilir dişinizi çekmeye gerek yoktur. Ön dişlere de dolgu yapılabilir. Ön dişlere yapılan dolgularda genellikle estetik ve doğal görünüm hedeflenmektedir.

Dişe dolgu yapılmaya başlanmadan önce çürük alan diş hekimi tarafından iyice temizlenir. Daha sonra dolgu malzemesinin daha iyi tutunmasını sağlamak için pürüz verilir. Dolgu malzemesi içerisine sıkılıp sekil verilir ve sertleşmesi beklenir. Ön diş dolgusunun etkili bir şekilde hayata geçirilmesi sayesinde estetik bir görünümün de sağlanması mümkün olur.

Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Dişlerinde sorun olan kişiler genellikle dişlerini yaptırırken estetik açıdan hoş görünmesini isterler. Gülerken ya da konuşurken dişlerimizin önemi büyüktür. Karşımızda bulunan kişinin dişlerimizde bulunan soruna odaklanması oldukça sinir bozucu olabilir.

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

Dişlerimizin güzel ve sağlıklı bir duruma gelmesi için estetik diş dolgusu yapılmaktadır. Estetik diş dolgusunda kişinin dişinin renginde bir dolgu malzemesi kullanılarak yapılan dolgudur. Dişleriniz ile aynı renk olan dolgu malzemesi dikkat çekmez ve oldukça dağıl bir görünüm sağlar.

Ön Diş Kırılması Nasıl Tedavi Edilir?

Hayatımız boyunca birçok kaza ve ani ısı değişimi sebebiyle ön dişlerimizde kırık ve hasarlar meydana gelebilir. Ön dişlerde meydana gelen sorunları tedavi etmenin birçok yolu vardır. Kuron, yaprak porselen tedavisi kırılmış dişler için kullanılmaktadır. Diş kırıldıktan sonra iltihap kaparsa kesinlikle kanal tedavisi uygulanmalıdır. Kanal tedavisi yalnızca diş kırığı için değil kırıkla oluşan enfeksiyonun tedavisi içindir. Bu tür tedavilerin son derece hassas bir süreci içine aldığını unutmamak gerekmektedir.

Ön Diş Çürüğü Dolgusu Fiyatları

Diş çürüklerinde ön dişe yapılan işlemlerin daha estetik olması gerekir. Estetik açıdan daha özenle yapılmış dişlerde fiyatlar farklılık göstermektedir. Diş çürüklerinde yapılan dolgu da fiyatlar genellikle kaç diş yapılacağına çürüğün büyüklüğüne ve ekstra gerektirecek işleme göre değişkenlik göstermektedir. Ön dişlere yapılan dolgularda işçilik ve kullanılan malzemeler farklıdır. Bu sebepten dolayı fiyatlar da normal diş dolgusuna oranla daha yüksek olabilmektedir

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More