Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Ortodonti Tedavisi Fiyatları

Ortodonti Tedavisi fiyatları genellikle çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Daha çok bu tedavi fiyatları tedavinin süresi, hastanın ihtiyacı ve istediği malzeme türüne göre (metal, seramik, lingual), hastanın yaşı, diğer tedavilere ihtiyaç olup olmamasına göre, tedaviyi yapacak ortodontistin eğitim durumu, şöhret durumu, tecrübesi ve bu tedavinin ülke, şehir ve tedavi yapılacak olan kliniğe göre fiyatlar değişebilmektedir.

Aynı zamanda peşin veya taksit durumuna göre de fiyatlar farklılık gösterebilir. Tedaviyi uygulayacak olan hekim hastanın ağız ve çene yapısına göre panoramik röntgenleriyle birlikte genel diş muayenesi yapılmasının ardından hasta ile beraber tedavinin zamanlanması ve planlanması için karar alırlar. Tedavi yöntemi belli olduktan sonra kesin fiyat sonucu ortaya çıkmış olur. İlgili Link: Ortognatik Cerrahi

Ortodonti Tedavisinden Sonra Dişler Tekrar Bozulur Mu?

Ortodonti tedavisinden sonra dişlerin yeni yerlerine alışması biraz uzun zaman alabilir. Her ortodontik tedavisinden sonra mutlaka pekiştirme tedavisi yapılmalıdır. Bu durumu yapmak için de dişlerin arka tarafına ince tellerden takılabilir. Ayrıca bunun yerine kolay takılıp çıkarılabilen şeffaf plaklarda takılabilir.

Dental Sağlık Diş ve Ağız Sağlığı

İlgili Link: Diş Taşı

Ortodonti Tedavi Süresi

Ortodonti tedavisinin süresini belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar daha çok tedavi yapılacak kişinin yaşı ve rahatsızlığın boyutu gibi hususlar olabilir. Bunun yanı sıra hastanın bu tedaviyi ne kadar ciddiye aldığı da oldukça önemli bir konudur. Hasta ara seanslara devamlı geliyorsa, ağız bakımını düzenli olarak yapıyorsa, diş tellerini sürekli koparmıyorsa ve hastaya verilen apareyler uygun bir şekilde kullanılıyorsa tedavi süresi en kısa sürede tamamlanabilir. Aksi takdirde bu tedavi oldukça uzun sürebilir.

Ortodontik tedaviler genel olarak 1.5 sene içerisinde tamamlanabilir. Bu tedavinin en ağır halinde bile bu tedavi süresi 2.5 seneyi geçmez. Bunların yanı sıra 1 sene içerisinde sonuçlanan ortodontik tedaviler dahi bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde tedaviyi ne kadar dikkate alıp, hekimin söylediklerine ne kadar dikkat edersek daha iyi sonuçlar elde edebiliriz.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More