Dental Sağlık
Ağız ve Diş Sağlığı Bloğu

Porselen Laminaların Avantajları

Porselen Lamina dişlere en zararı verecek şekilde hazırlanır ve uygulanır. Hatta bazı hastalarda kesinlikle dişlere müdahale edilmez. Yalnızca ölçü alınır ve porselen diş laboratuvarında gerekli hazırlıklar yapılır. Hazırlanmış bir lamine dişin kalınlığı 0,5 ile 0,7 arası kalınlığında olmaktadır. Dişlerin sadece ön kısmına preparasyon yapıldığı için konservatif tedaviler içinde kendine yer bulur. Estetik bir diş hekimliği açısından popüler ve önemli bir yöntem olmasının sebebi ise ışık geçirgen özelliğinin çok fazla olmasıdır.

Işık iletkenliğinin olması tamamen yapılan protezin doğal dişler ile birebir aynı etkiyi vermesine yol açar. Estetik bir görüntüye sahip olabilmek için hastanın ağzında uygulanacak olan işlem süresi oldukça kısaltılmıştır. Dişin küçültülmesi için hiç bir şekilde zaman kaybedilmez. Bu neden ile bu avantajlı bir sistem olabilmektedir. Diş hekiminin almış olduğu ölçü üzerinde diş laboratuvarında güçlendirilmiş olan porselenden alınabilir.
İlgili Link: Lamine Diş Yaptıran Ünlüler

Porselen Laminalar Hangi Durumda Tercih Edilir?

Dişler arasındaki diestama adı verilen aralardaki boşlukları doldurmak için en estetik ve etkili çözüm porselen laminadır. Diş renginden memnun olmayan kişilerde diş beyazlatmanın sonucundan memnun kalınmaz ise porselen Laminalar ile istenilen renk elde edilebilir.

Dental Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı

Fakat bazı kişiler bu tedavi süresinin uzun olacağını bildiği için çok fazla bu yöntemi tercih etmezler. Bu gibi durumlarda ise Lamina porselenler konservatif bir biçimde estetik bir görüntü elde etmek amacı ile alternatif bir tedavi yöntemi ile ortaya çıkmaktadır. Kırık sonucu madde kaybı oluşan dişlerde ve eski dolguların renk ve yapı biçimini düzletmek amacı ile tercih edilebilir. İlgili Link: Emax Diş Kaplama

Lamina Porselenlerin Kullanım Özelliği

Dişlere çok az bir müdahale ile uygulanabilmesi en büyük avantajdır. Bu durum nedeniyle çok kısa çalışma süresi hastalar için oldukça konforludur. Bunun dışında en az müdahale edilmesi sebebi ile dişler kendine konservatif bir tedavi ile yer bulabilir. Diğer önemli bir avantajı ise dişlerin ışık geçirgenliğine yakın olmasıdır. Bu nedenle doğal bir görünüm sağlamak oldukça mümkündür.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More