Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf Plak Fiyatları

Blog

23.04.2021 00:00

Şeffaf plak ile tel takılarak uygulanan ortodonti tedavi yöntemi fiyatları birbirine yakın olmaktadır. Telsiz olarak uygulanan tedavinin önemli avantajları vardır. Bu avantajlardan birisi de fiyatların aynı olmasına rağmen diş bölgesinde tel taşınma zorunluluğu bulunmamasıdır. Tedavi sürelerinin de birbirine yakın olması nedeni ile şeffaf plak fiyatlarının, diş telinden daha fazla olması beklenebilir. Fakat iki tedavi yönteminde de hemen hemen fiyatlar aynı olabilmektedir.

İlgili Link: Hollywood Smile

Şeffaf Plak Öncesi ve Sonrası


Diş yapısının durumuna göre şeffaf plak ile yapılan tedavi 6 ay ve 20 ay süre içerisinde tamamlanabilir. Şeffaf plak tedavisi sonrasında dişler tekrar eski haline dönmesin diye pekiştirme tedavisi uygulanmalıdır. Bütün ortodonti tedavilerinde uygulanan bu pekiştirme tedavisi 2 şekilde yapılmaktadır. İlk yöntem dişlerin dil tarafında olan bölümüne ince bir tel yapıştırılma şeklidir. Bu yaklaşık olarak 2 sene kalması gereken bir sabitleyecektir.

Diğer olan yöntem ise bitim aşamasındaki dişlerin dizilimini muhafaza edecek olan şeffaf plaklardır. Bu şeffaf plaklar ilk sene gece ve gündüz, ikinci yıl ise sadece geceleri takılması gereken plaklardır. Şeffaf plak kullanan hastalar tedavi öncesinde diş temizliğini yapmakta zorlandıklarını ve estetik bir görünüme sahip olamadıklarını fakat şeffaf plak kullandıktan sonra hem daha bir estetik dış görünümüne sahip olduklarını hem de diş temizliğini daha rahat bir biçimde yaptıklarını ve de daha rahat bir biçimde gülümseyebildiklerini ifade etmektedirler.

İlgili Link: Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürer

Şeffaf Plak Markaları

Türkiye`de yıllardır uygulanan şeffaf plak ile ortodonti yöntemi bir kaç marka ile yapılmaktadır. Bunlar içinde öncü olan yurtdışı kaynaklı invisalign çok fazla bilinen bir markadır. Türkiye’de İstanbul Teknik Üniversitesinde Teknokent Kampusunda bulunan orthero firması da yerli bir şeffaf plak üreticisi olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Türk mühendislerin azimli bir çalışma sonucunda yerli sermaye yatırımı alarak ilerlemiş ve bunun yanı sıra dünya standartlarında şeffaf plak markası ortaya çıkmış olmuştur. Uygulama yöntemleri aynı olan orthero ve invisalign markaları ile yapılan tedavi yöntemleri arasında fark bulunmamaktadır. Maliyet olarak sadece invisalign fiyatları ve orthero fiyatları karşılaştırıldığı durumda invisalign fiyatı daha fazla maliyetli olabilmektedir.

Şeffaf plak ile tel takılarak uygulanan ortodonti tedavi yöntemi fiyatları birbirine yakın olmaktadır. Telsiz olarak uygulanan tedavinin önemli avantajları vardır. Bu avantajlardan birisi de fiyatların aynı olmasına rağmen diş bölgesinde tel taşınma zorunluluğu bulunmamasıdır.

Görüntülenme Sayısı: Bu makale 0 kez okundu

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ